Zbliżają się powoli Święta Wielkanocne i żeby przygotować się na ich świętowanie, będziemy przeżywać po raz kolejny wielkopostne rekolekcje. W zeszłym roku przeszkodziły nam w organizacji rekolekcji przepisy dotyczące dystansu społecznego i izolacji. Powoli jednak zaczynamy się przyzwyczajać, że ten trudny czas epidemii nie opuści nas tak szybko, dlatego to my musimy znaleźć rozwiązanie, abyśmy mogli zadbać nie tylko o ciało i jego zdrowie, ale także, a może przede wszystkim o nasze dusze i ich zbawienie.

Dlatego też w tym roku, pomimo pandemii organizujemy parafialne rekolekcje wielkopostne, żeby dać sobie szansę, na wielkopostne nawrócenie. To takie ważne w sytuacji, gdy wielu ludzi zlekceważyło zeszłoroczną spowiedź wielkanocną, choć mieli ku temu okazję, warunki, czas i miejsce. Epidemia koronawirusa nie może być dla nas usprawiedliwieniem braku troski o nasze zbawienie. Kościół daje nam w tym czasie tak wiele możliwości, byśmy mogli pomimo wszystko brać udział w Eucharystii, korzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania, prosić o Sakrament Namaszczenia Chorych i o inne sakramenty. Każdego z nas w dniu naszej śmierci Pan Bóg zapyta, dlaczego zmarnowaliśmy tak wiele tego świętego czasu?

W naszej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 18-20 marca. Poprowadzi je ks. Paweł Otręba, nasz zeszłoroczny sumista odpustowy, prefekt szkół katolickich, a od niedawna proboszcz parafii w Ostrówku za Wieluniem. Wejdźmy zaproszeni w ten święty czas, korzystając z posługi głoszenia słowa Bożego przez rekolekcjonistę i skorzystajmy licznie z Sakramentu Pokuty i Pojednania z Bogiem i ludźmi na zakończenie rekolekcji w sobotę. Niech ten czas wyjątkowy będzie najlepszą okazją do przygotowania się na świętowanie tej najświętszej Wielkiej Nocy, w której Chrystus zmartwychwstając przywrócił nam sens życia.