Wszystkim, którzy wzięli udział w I Motocyklowym Rajdzie Papieskim z Dalachowa i tym, którzy go przygotowali serdeczne podziękowania!

Wyrażam te słowa wdzięczności za obecność wszystkim motocyklistom i motocyklistkom, kierowcom i pasażerkom oraz wszystkim gościom, którzy zaszczycili naszą miejscowość swoją obecnością na późniejszym poczęstunku oraz ognisku – naszym parafianom oraz przybyłym spoza parafii. Pan Bóg dał w darze przepiękną pogodę i ludzi chętnych do pomocy w organizacji rajdu. Dziękuję przede wszystkim paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Dalachowa i innym, które przygotowały poczęstunek oraz strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dalachowa za przygotowanie miejsca na spotkanie.

Wszyscy poczuliśmy klimat wspólnej jazdy w korowodzie na cześć papieża Polaka i pozdrowień skierowanych do nas i do mieszkańców, których mijaliśmy na trasie przejazdu. Widzieliśmy radość na twarzach i wzniesione ręce. To znaczy, że tego rodzaju spotkania są nam wszystkim potrzebne szczególnie po tym trudnym czasie odosobnienia. Tę radość przedłużaliśmy jeszcze przy ognisku ze wspólnym śpiewem piosenek znanych i lubianych przez Ojca Świętego Jana Pawła II, ale nie tylko. Były też inne popularne i znane nam utwory. Pieczone ziemniaki i kiełbasa oraz lokalne wypieki również poprawiły nam humor.

Dziękując raz jeszcze zapraszam także do obejrzenia relacji ze spotkania przygotowanej przez lokalne Radio Ziemi Wieluńskiej TUTAJ.

Ks. Proboszcz