Dziś nad ranem dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci naszego emerytowanego pasterza Ks. Arcybiskupa Doktora Stanisława Nowaka. Był on przez 27 lat pasterzem naszej wspólnoty diecezjalnej, konsekratorem naszego kościoła i założycielem parafii w Dalachowie.

W dniu 12 grudnia 2021 r., o godzinie 7.45, w 86. roku życia, w 63. roku kapłaństwa i w 37. roku biskupstwa, podczas sprawowanej przy jego łóżku Mszy Świętej, odszedł do Pana

Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław NOWAK
arcybiskup senior archidiecezji częstochowskiej

Informacje o dacie pogrzebu i porządku uroczystości pogrzebowych zostaną przekazane wkrótce.

Zmarłego polecam ufnej modlitwie duchowieństwa i wiernych.

+ Wacław Depo

Arcybiskup Metropolita Częstochowski

+

Wszechmogący Boże, spraw, aby Twój sługa, nasz biskup Stanisław któremu powierzyłeś troskę o Kościół Częstochowski, wszedł do radości swojego Mistrza i otrzymał nagrodę za apostolskie trudy. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

+

Biogram Księdza Arcybiskupa Stanisława NOWAKA na stronie Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA

Informacje o pogrzebie Ks. Arcybiskupa można znaleźć TUTAJ