Na prośbę ks. Arcybiskupa Wacława Depo oraz Caritas Archidiecezji Częstochowskiej organizujemy zbiórkę najbardziej potrzebnych rzeczy dla mieszkańców zaatakowanych przez wojska rosyjskie miast Ukrainy.Od dziś do odwołania do naszej parafii można przynosić wszystkie niezbędne rzeczy oprócz odzieży, które mogą pomóc przeżyć każdy kolejny dzień wojny, ale nie ulegną zepsuciu.

Chodzi konkretnie o:

• śpiwory i koce (mogą być używane, ale wyprane),

• ręczniki (NOWE!)

• środki higieny osobistej (pasty do zębów, szczoteczki, mydła, szampony, papier toaletowy, podpaski, tampony itp.)

• żywność długoterminową (cukier, mąka, makaron, kasza, olej, konserwy, dania w słoiku itp.)

Wszystkie te produkty i rzeczy można składać przez cały dzień z tyłu za plebanią pod gankiem. Będziemy je segregować i dostarczać do siedziby Caritas w Częstochowie oraz do Towarzystwa Patriotycznego Kresy, które działa przy parafii pw. Św. Wojciecha BM w Częstochowie.

Bóg zapłać za każdy dar serca! Niech Pan Bóg wynagrodzi ofiarodawcom, a nas i naród ukraiński obdarzy pokojem.