11 czerwca dzieci z klasy Szkoły Podstawowej w Dalachowie wraz z rodzicami oraz niektórymi dziewczynkami ze scholi parafialnej “W tym czasie” oraz ministrantami udali się w pielgrzymce do tronu Matki Bożej na Jasnej Górze.

Była to specjalna wizyta na Kongresie Eucharystycznym Dzieci Komunijnych zorganizowana pod patronatem ks. Arcybiskupa Wacława Depo. Po wspólnej katechezie i uwielbieniu Pana Boga śpiewem, przeżywaliśmy Eucharystię pod szczytem Jasnej Góry przy pięknej pogodzie, a potem adorowaliśmy Pana Jezusa, który nam błogosławił w Najświętszym Sakramencie. Na koniec atrakcją był koncert zespołu ewangelizacyjnego dzieci i ich rodziców, a nawet już dziadków “Arka Noego” znanego wszystkim w całej Polsce, a nawet na świecie.