W 2022 roku to właśnie Sołectwom Dalachów, Janinów i Odcinek przypadła w udziale organizacja gminnych dożynek. Obchody trwały dwa dni 27/28 sierpnia. W niedzielę świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy św. w kościele parafialnym w Dalachowie o godz. 14.00

Następnie korowód uczestników wyruszył za budynek OSP, aby tam kontynuować uroczystości. Prezentacja gości, wieńców dożynkowych, występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dalachowie, a następnie koncert zaproszonego z Częstochowy zespołu ewangelizacyjnego 77 FM Formacja z mocą. Potem również i porcja muzyki ludowej, choćby w wykonaniu lokalnego parafialnego zespołu śpiewaczego RetroDal oraz zabawa taneczna do późnych godzi nocnych. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim organizatorom.

Fot. Archiwum prywatne Ks. Proboszcza