9 października 2022 roku po południu odbył się II Motocyklowy Rajd Papieski wokół Dalachowa.

Chcieliśmy podobnie jak w zeszłym roku uczcić pamięć papieża Polaka, naszego świętego przewodnika po ludzkich drogach życia. Wokół remizy strażackiej zebrało się w tym roku 2 razy więcej motocykli. Ktoś policzył, że było ich aż 135, co oznacza, że to wydarzenie robi się coraz bardziej popularne. Pogoda dopisała i przejechaliśmy okolicznymi drogami w kolumnie motocyklowej przy asyście oleskiej policji przez Rudniki, Krzepice, Radłów, Żytniów, Praszkę z powrotem do Dalachowa. Po przejeździe można było uraczyć się pyszną kiełbasą z lokalnej, parafialnej przetwórni mięsnej z ogniska lub z grilla, wypić herbatę, kawę i zjeść ciasto. Na koniec dodatkowo można było pośpiewać przy ognisku i gitarze kilka znanych piosenek, zaczynając oczywiście od ulubionej piosenki papieża, czyli “Barki”. Dziękuję wszystkim współorganizatorom (Kołu Gospodyń Wiejskich, Ochotniczej Straży Pożarnej z Dalachowa, panu Marianowi Stasiakowi, motocyklistom koordynującym bezpieczny przejazd) i gościom motocyklistom i motocyklistkom zrzeszonym w klubach i niezrzeszonym przybyłym na spotkanie (w tym także częstochowskiemu czapterowi klubu God’s Guards). Szczególne podziękowanie także dla Policji z Olesna za pomoc w bezpiecznym przejeździe po drogach. Bóg zapłać!