Dziś w godzinach porannych dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci naszego emerytowanego papieża Benedykta XVI. Arcybiskup Josef Ratzinger, który przyjął imię Benedykt XVI był 265. papieżem. Kierował Kościołem katolickim od 19 kwietnia 2005 r. aż do swojego ustąpienia w 2013 r.

Od 2013 roku Benedykt XVI pokornie towarzyszył modlitwą i radą nowo-wybranemu papieżowi Franciszkowi. W ostatnich miesiącach jego stan zdrowia stopniowo się pogarszał. Przeżył 95 lat życia.

Msza św. pogrzebowa papieża Benedykta XVI odbędzie się na Watykanie 5 stycznia o godz. 9.30. Będzie jej przewodniczył obecny papież Franciszek, co jest sytuacją dotąd nietypową i rzadką w historii papiestwa. Po Mszy św. ciało ś.p. Benedykta XVI spocznie w Grotach Watykańskich.

W dniu pogrzebu papieża w naszej parafii zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o zbawienie jego duszy o godz. 8.00 rano. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, a potem do uczestnictwa w transmisji Mszy św. pogrzebowej.