W niedzielę 10 września wspólnotę parafialną w Dalachowie odwiedził ks. biskup Antoni Długosz, który podczas Mszy świętych głosił słowo pasterskiego pouczenia.

Ks. biskup spędził w naszej wspólnocie parafialnej pół niedzielnego dnia. Przewodniczył Mszy św., głosił homilie, odwiedził jednego z naszych parafian najstarszego wiekiem, aby udzielić mu Sakramentu Namaszczenia Chorych i Komunii św. oraz po Mszy św. o godz. 10.00 spotkał się z grupami działającymi w naszej parafii: Duszpasterską i Ekonomiczną Radą Parafialną, Kołami Żywego Różańca, lektorami i ministrantami, szafarzami nadzwyczajnymi Najświętszej Eucharystii, dziewczęcą scholą parafialną oraz kandydatami do sakramentu bierzmowania. Na koniec, celebrując Mszę św. o godz. 12.00 udzielił sakramentu bierzmowania 27 osobom z naszej parafii. Jesteśmy wdzięczni za te odwiedziny i świętowanie razem z nami tego dnia ks. Biskupowi Antoniemu, a także za wcześniejsze wizyty ks. Dziekana Dekanatu Praszkowskiego Mieczysława Papiernika oraz ks. Kanclerza Archidiecezji Częstochowskiej Mariana Szczerby za sprawdzenie dokumentacji prowadzonej w kancelarii parafialnej i modlitwę. Następna wizytacja odbędzie się za 5 lat.