Z okazji XXIII Dnia Papieskiego po raz trzeci w historii zorganizowaliśmy Motocyklowy Rajd Papieski w naszej okolicy. Przybył tym razem 86 motocykli, czyli trochę więcej niż setka motocyklistów i motocyklistek, ponieważ niektórzy jak zwykle przyjechali z pasażerami.

Pomimo chłodu w tym roku jak zwykle zamanifestowaliśmy naszą pamięć o św. Janie Pawle II przejazdem po okolicy z biało-żółtymi papieskimi flagami w asyście oleskiej Policji, a potem częstowaliśmy się przy ognisku kiełbasą z lokalnej przetwórni mięsa Dasta z Janinowa. Można było również skorzystać z grilla, zjeść dobre ciasta z lokalnych wypieków naszych pań z Koła Gospodyń Wiejskich, zjeść gorący żurek – również swojski i wypić gorącą herbatę. Nad wszystkim czuwali strażacy z OSP Dalachów. W tym roku także odwiedził nasze motocyklowe grono ks. Arkadiusz, założyciel bluesowego zespołu muzycznego Wielebny Blues Band i członek klubu motocyklowego God’s Guards. Razem z innymi księżmi z klubu oraz uczestnikami wspólnie pobiesiadowaliśmy, śpiewając przy ognisku piosenki pobożne i coś z repertuaru rozrywkowego. Dziękując wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznego rajdu już myślimy o tym, co będzie za rok.