W tym świętym czasie Wielkiego Postu w tym roku, w którym będziemy przeżywać peregrynację, czyli Nawiedzenie Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej chcemy jeszcze bardziej jako wspólnota pochylić się nad Ewangelią.

Pomocą w tym będzie dla nas serial “The Chosen”, czyli po polsku “Wybrańcy”. Jest to amerykańska produkcja chrześcijańska, która pokazuje treść Ewangelii w nieznany jeszcze do tej pory sposób w formie serialu telewizyjnego. Takiego jednak jeszcze nie oglądaliśmy. Przy produkcji serialu brali udział teologowie protestanccy, katoliccy i żydowscy. Serial powstał dzięki inicjatywie społeczności darczyńców w liczbie 19 000 osób i zebrał na ten cel ponad 10 milionów dolarów. Jego reżyserem jest Dallas Jenkins. Dzięki Wydawnictwu Rafael możemy go publicznie odtworzyć w naszej parafii. Zachęcam do przeżycia razem losów bohaterów Ewangelii, a przede wszystkim odkrycia na nowo Jezusa Chrystusa, który dla nas stał się człowiekiem i przyszedł, aby zbawić każdego z nas. Zachęcam do poświęcenia więcej czasu w tym Wielkim Poście dla Pana Boga i dla wspólnoty, aby się jeszcze bardziej umocniła w jedności. Zachęcam do dyskusji także po kolejnych odcinkach na tematy wiary i Pisma Świętego.

Początek każdego seansu filmowego w czwartki o godz. 18.00 na salce parafialnej.