6 i 7 maja nasza Parafia Katolicka p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Dalachowie przeżywała uroczyste Nawiedzenie kopii cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej z Jasnej Góry.

Byliśmy ostatnią parafią naszego praszkowskiego dekanatu, która podejmowała w progach swojej świątyni Matkę Najświętszą w znaku częstochowskiej ikony. Bogu niech będą dzięki za ten owocny duchowo czas przygotowania naszych dusz i serc na peregrynację, w którym ks. dr Michał Jędrzejski, wykładowca na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim podprowadził nas parafian w trakcje misji świętych, które trwały od 2 do 5 maja do tego ważnego momentu. Bogu niech będą dzięki za sam czas nawiedzenia. Matka Najświętsza przybyła do nas 6 maja o godz. 17.30, a odjechała do parafii Dzietrzniki 7 maja o godz. 17.15. Wszyscy mieszkańcy naszej parafii, którym zależało na właściwym podjęciu tak ważnego Gościa w naszej parafii udekorowali swoje domy i zagrody. Nasz parafia wyglądała uroczyście i pięknie jak już od dawna nie było. W czasie doby nawiedzenia uczestniczyliśmy w wielu ważnych punktach modlitewnych, jednak najważniejszym był moment powitania, którym była Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Wacława Depo w koncelebrze z kapłanami z naszego dekanatu i innymi zaproszonymi. Potem przez wieczór, noc i następny dzień czuwaliśmy przy Matce Bożej. Przed Jej obrazem klękały i dzieci i młodzież, i dorośli, ale także starsi i chorzy. Ona wszystkich uważnie słuchała i przedstawiała nasze sprawy samemu Bogu, Jezusowi Chrystusowi, Jej Synowi. Ufamy, że te chwile na długo zapadną nam w pamięć i pozwolą przemienić nasze życie na chwałę Bożą i na miarę Królestwa Maryi, którym jest Polska i także nasza parafia pod Jej wezwaniem.

Zapraszam do relacji zdjęciowej z Uroczystości powitania obrazu Matki Bożej.

Ks. Proboszcz