21 kwietnia 2024 r.

1. Dziś IV Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne w Kościele.
  2. Arcybiskup Wacław Depo w tę Niedzielę Dobrego Pasterza zachęca wszystkich wiernych do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne w formie odmawiania jeden raz modlitwy „Pod Twoją obronę” przez cały czas trwania nawiedzenia obrazu Matki Bożej w naszej Archidiecezji, czyli do 1 maja 2025 roku. Każdy kto się zdeklaruje do takiej modlitwy otrzyma dziś w zakrystii kopertę pismem pamiątkowym i obrazkiem z modlitwą. Każda parafia otrzymała 15 takich kopert.
  3. Dziś motocykliści z naszej parafii pielgrzymują na Jasną Górę na Mszę św. rozpoczynającą sezon motocyklowy, aby prosić o błogosławieństwo.
  4. Dziękuję rodzicom dzieci z klasy III za pomoc w usunięciu dekoracji grobu Pańskiego i ciemnicy. Bóg zapłać.
  5. Jutro nie będzie Mszy św.
  6. Z racji na spowiedzi w czasie misji parafialnych w Praszce w tym tygodniu u nas w środę i w czwartek Msze św. będą przesunięte na godz. 17.30.
  7. W najbliższy czwartek na salce o godz. 18.15 kolejne odcinki biblijnego serialu „Wybrańcy”.
  8. W najbliższą sobotę nie będzie zbiórki ministrantów i próby scholi.
  9. Dziś kolejny raz, po Mszach świętych przed salką parafialną będzie można zaopatrzyć się w materiały do dekoracji naszych domów, okien i ogrodzeń domostw na peregrynację obrazu MB. Materiały są w cenach hurtowych. Bardzo proszę o skorzystanie i zaopatrzenie się. Zachęcam wszystkich Parafian do udekorowania swoich domów i ogrodzeń w całej parafii na wizytę Matki Bożej.
  10. Zabierzmy wydrukowane plany misji świętych przed nawiedzeniem obrazu MB i samej doby nawiedzenia. Podajmy je także naszym sąsiadom, żeby również czuli się zaproszeni.
  11. Zapowiedzi przedślubne: w związek małżeński maja zamiar wstąpić: Mariusz Wiatr, kawaler zamieszkały w Wierzbiu w parafii św. Leonarda oraz Paulina Dąbrowska, panna zamieszkała w Dalachowie w parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
  12. Dziękuję za posprzątanie kościoła paniom Sylwii Klimek, Bożenie Jabłońskiej, Danucie Pychyńskiej, Barbarze Matei a także za ofiary na kwiaty. Za tydzień o pomoc proszę kolejne 4 rodziny.
  13. Zachęcam do lektury tygodnika katolickiego Niedziela.