23 stycznia 2021 r.

 1. Dziś III Niedziela Zwykła. Jest Niedziela Słowa Bożego.
 2. Trwamy w Tygodniu Modlitw o jedność chrześcijan, który zakończy się 25 stycznia w Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
 3. Zachęcam do zaangażowania się przez swój głos w prace przygotowawcze synodu.
 4. W ramach akcji Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci tylko do dnia 25 stycznia można z tyłu za plebanią pod gankiem składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, żeby wspomóc w ten sposób misjonarzy pracujących na całym świecie.
 5. Zapowiedzi przedślubne: w związek małżeński mają wstąpić Dawid Szymczykiewicz, kawaler, zam. w Praszce w Parafii Wniebowzięcia NMP oraz Marlena Bednarek, panna, zam. w Dalachowie w parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
 6. Dziękuję za posprzątanie kościoła paniom: Marcie Marchewce, Monice Szyszce, Danucie Jurze, Annie Wilk a także za ofiary złożone na kwiaty Tadeuszowi Jurczykowi i Halinie Mencfel. Za tydzień o pomoc proszę kolejne 4 rodziny.
 7. W najbliższą sobotę o 11.00 próba scholi na salce.
 8. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszej scholi oraz parafianek. Zapraszamy do wysłuchania i wspólnego śpiewania.
 9. Zachęcam do lektury tygodnika katolickiego Niedziela. W tym numerze o tym, dlaczego cenzuruje się katolików w Internecie.
 10. Ogłoszenie OSP w Dalachowie.
 11. Ogłoszenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.
 12. Intencje Mszalne…
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej w tym tygodniu odeszli ś. p. + Józef Wilk oraz + Lucyna Polak. Módlmy się w ich intencji. Wieczny odpoczynek…