19 września 2021 r.

1. Dziś XXV Niedziela Zwykła. Jest to Dzień modlitw w intencji Środków Społecznego Przekazu. Wczoraj na zakończenie Tygodnia Wychowania i w Święto św. Stanisława Kostki swoje przygotowanie do I Komunii św. rozpoczęły dzieci z klasy III SP. Bardzo proszę ich rodziców i całe ich rodziny o zaangażowanie się w to przygotowanie razem z księdzem, panią katechetką, żeby nie było to tylko czysto zewnętrzne przeżycie nastawione na przyjęcie i prezenty, ale przede wszystkim, aby w tych dzieciach rozbudzić i ukształtować żywą wiarę w obecność Pana Jezusa w Sakramencie Eucharystii, a także uświadamiać nieustannie poczucie grzeszności i słabości wobec Pana Boga i potrzebę przebaczenia grzechów w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Do tego potrzebny jest przykład waszego życia. Do tego zobowiązuję również rodziców chrzestnych dzieci i tych, którzy podejmą w przyszłości tą zaszczytną funkcję, bo wciąż niestety jest wielu, którzy nie rozumieją tej roli, w której się znaleźli, albo jeszcze się znajdą.
  2. Za tydzień w niedzielę 26 września odbędzie się tzw. „liczenie wiernych” uczestniczących w świątecznej Eucharystii oraz przystępujących do Komunii św. Proszę z tej okazji ministrantów, lektorów i szafarzów nadzwyczajnych Komunii św. o pomoc podczas Mszy świętych.
  3. Za tydzień również z racji na zbliżający się okres zimowy taca zbierana podczas Mszy św. będzie przeznaczona na ogrzewanie budynku naszego kościoła, plebanii i odnowionej salki parafialnej. Bardzo proszę wszystkich parafian o finansowe wsparcie na ten cel, żebyśmy mogli przeżyć zimę.
  4. Z racji na rok św. Józefa, w kościele św. Rodziny w Praszce, czyli kościele stacyjnym odbędzie się w przyszłą niedzielę 19 września o godz. 11.00 Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Antoniego Długosza.
  5. W najbliższą sobotę nie będzie zbiórki ministrantów i próby scholi z racji na pielgrzymkę kapłanów naszej Archidiecezji na Jasną Górę.
  6. Dziś po Mszy o godz. 10.00 spotkanie na salce dla najstarszej grupy kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Za tydzień zapraszam po Mszy św. o 10.00 na spotkanie na salce kandydatów z klasy VIII Szkoły Podstawowej.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła paniom: Bożenie Kapicy, Zofii Spodziei, Izabeli Słowik, Ewie Zadwornej i za ofiary złożone na kwiaty także Janinie Włoch, Mariannie Kałwak i Halinie Baderze . Za tydzień o pomoc proszę kolejne 4 rodziny.
  8. Zachęcam do lektury tygodnika katolickiego Niedziela. Zachęcam także do obejrzenia w kinie najnowszego filmu pt: „Wyszyński – Zemsta czy przebaczenie”, który wszedł na ekrany kin 17 września. Można w ten łatwy sposób przybliżyć sobie historię życia naszego błogosławionego patrona.
  9. Intencje Mszalne…