12 czerwca 2022 r.

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  2. Dziękuję dzieciom z klasy III oraz ich rodzicom i rodzeństwu za przeżycie wspólne Białego Tygodnia, a także za udział we wczorajszym Kongresie Eucharystycznym Dzieci na Jasnej Górze i wszelką pomoc w organizacji. Relacja z pielgrzymki na naszej stronie parafialnej.
  3. Zachęcam do odmawiania litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa 10 min. przed wieczorną Mszą św., a w niedzielę przed Mszą św. o 12.00.
  4. Dziś po Mszy św. o 10.00 spotkanie na salce dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie dla klas VII.
  5. W tym tygodniu Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. o 10.00 w kierunku starego przedszkola i z powrotem. Bardzo proszę parafian o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy. Zapraszam do asysty procesyjnej jak zwykle strażaków, dziewczynki z klasy III do sypania kwiatków (trzeba je przygotować), chłopców z klasy III w strojach komunijnych do służby liturgicznej, niosących feretrony, różaniec, ministrantów i lektorów. Uczcijmy godnie Pana Jezusa, który będzie odwiedzał nasze domy. Zachęcam, aby domy udekorować na tą uroczystość. Proszę również strażaków o zadbanie o porządek procesji na drodze. W czwartek za tydzień w oktawę Bożego Ciała również odbędzie się procesja wokół kościoła i poświęcenie wianków.
  6. Do wszystkich mających wolny czas wieczorem w Boże Ciało kieruję zaproszenie na koncert p.t.: „Ja jestem” organizowany cyklicznie, co roku od 2015 roku już po raz siódmy. Zagra i zaśpiewa zespół 77 Formacja z Mocą oraz 50-osobowy chór. Będzie także ukraiński akcent w tym roku. Patronat nad koncertem obejmuje ks. Arcybiskup Metropolita. Zapraszam w imieniu swoim i zespołu do Częstochowy na plac za katedrą obok Caritas na godz. 19.30 na koncert uwielbienia Pana Jezusa.
  7. Zapowiedzi przedślubne: W związek małżeński mają zamiar wstąpić Dawid Randak, kawaler zam. w Dzietrznikach w par. Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Roksana Lewandowska, panna zam. w Dalachowie, w parafii tutejszej. Zapowiedź druga.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła paniom Danucie Plewie, Joannie Kobieli-Jabłońskiej, Anecie Kałwak, Klaudii Skowron a także za ofiary na kwiaty Monice Drab, Wiesławie Drab, Zofii Kobieli, Bożenie Kobieli, Janinie Skowron, Marzenie Mosiali. W następną sobotę proszę o pomoc kolejne 4 rodziny z Dalachowa.
  9. Zachęcam do lektury tygodnika katolickiego Niedziela.
  10. Intencje Mszalne…