26 listopada 2023 r.

  1. Dzisiaj XXXIV Niedziela Zwykła ostatnia w roku liturgicznym – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Święto Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Odpust w parafii Strojec. Suma o 12.00.
  2. Za tydzień I Niedziela Adwentu i nowy rok liturgiczny, a co za tym idzie wspólne Roraty z lampionami dla dzieci i młodzieży, codziennie od poniedziałku do piątku. Szczegółowe informacje podam za tydzień.
  3. W najbliższą sobotę zbiórka ministrantów o 10.00 na salce, a próba scholi o godz. 11.00. Chciałbym podzielić się i jednocześnie poinformować ministrantów, ale także wszystkich zainteresowanych parafian, że do salki parafialnej zakupiłem nowy stół do tenisa stołowego (ping ponga) za kwotę 1600 zł, z którego można korzystać w celach sportowo-rekreacyjnych po wcześniejszym umówieniu terminu. Dziękuję parafianom, którzy pomogli we wniesieniu i złożeniu stołu.
  4. 28 listopada, we wtorek w naszej parafii kolejna Doba Eucharystyczna, czyli całodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy od Mszy św. o 8.00 rano, a zakończymy Nabożeństwem Eucharystycznym o 20.45 i Apelem Jasnogórskim. Plan jest wywieszony w gablocie parafialnej i także na stronie internetowej www.parafiadalachow.pl. Zapraszam do wspólnej i indywidualnej modlitwy przed naszym Panem w białej hostii skrytym.
  5. Dziękuję za posprzątanie kościoła paniom Wioleccie Krzykawiak, Natalii Olszowej-Miśkowicz, Annie Jarząbek, Jolancie Pietrus, panu Marcinowi Miśkowiczowi a także za ofiary na kwiaty Janinie Bielak, Stanisławie Wolnej, Karolinie Wolnej. Za tydzień o pomoc proszę kolejne 4 rodziny.
  6. W zakrystii można zakupić świece Caritas na stół wigilijny: małe w cenie 10 zł, duże 20 zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony dla ubogich, którymi opiekuje się Caritas naszej archidiecezji.
  7. Zachęcam do lektury tygodnika katolickiego Niedziela i darmowej prasy ze stolika.