28 maja 2023 r.

  1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Św. O godz. 11.30 Msza św. z udzieleniem 16 dzieciom z klasy III SP sakramentu I Komunii św. Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy tzw. okres przyjmowania Komunii św. Wielkanocnej, która jest obowiązkiem każdego wierzącego i praktykującego katolika wynikającym z przykazań kościelnych. Za tydzień o 12.00 rocznica I komunii św. dzieci z klasy IV SP.
  2. Wczoraj w archikatedrze częstochowskiej święcenia kapłańskie dla naszej archidiecezji przyjęło 6 diakonów. W zeszłym roku tylko jeden. Módlmy się jeszcze gorliwiej o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne. Niech nas ku temu skłania także Święto Jezusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, które będziemy obchodzić w najbliższy czwartek.
  3. W tym tygodniu dzieci I-komunijne będą przeżywały swój biały tydzień w strojach komunijnych od poniedziałku do soboty. W sobotę 3 czerwca udajemy się w pielgrzymce do sanktuarium dzieci fatimskich do Pajęczna na godz. 10.00. Wyjazd spod kościoła o godz. 9.00. Powrót ok. godz. 13.00. Bardzo dziękuję przy tej okazji za dar od dzieci i rodziców dla parafii – nowy potrójny gong dla uświetnienia liturgii Mszy św. i nabożeństw. Bóg zapłać!
  4. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Zachęcam do odmawiania litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa 10 min. przed wieczorną Mszą św., a w niedzielę przed Mszą św. o 12.00.
  5. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz. 16.30.
  6. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku procesja Bożego Ciała wyruszy po Mszy św. w kierunku młyna i z powrotem. Bardzo proszę parafian o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy. Przy okazji bardzo proszę w imieniu tych parafian, którzy zawsze dbali o ołtarze na procesję o zaangażowanie się i zainteresowanie sąsiadów dekoracją ołtarzy. Proszę również strażaków o uczestnictwo i zadbanie o porządek procesji na drodze.
  7. Dziękuję za posprzątanie kościoła paniom Agnieszce Pawelec, Małgorzacie Podymie, Małgorzacie Okoń, Alinie Madej oraz za ofiarę na kwiaty. Za tydzień o pomoc proszę kolejne 4 rodziny.
  8. Zachęcam do lektury tygodnika katolickiego Niedziela. Od dziś mamy także do lektury nowy Magazyn Niedzieli o tematyce duchowej i patriotycznej. Jest to kwartalnik bogato ilustrowany w cenie 15 zł. Zachęcam do zapoznania się z treścią na stoliku prasowym, bo do poczytania są naprawdę bardzo ciekawe artykuły i do zakupu. Będzie dostępny jeszcze w najbliższych tygodniach.
  9. Na koniec chcę się w ten uroczysty dzień podzielić radosną wiadomością, że Urząd Dozoru Technicznego we wtorek zatwierdził bezpieczny montaż naszej platformy dla niepełnosprawnych i chorych na schodach kościoła i można jej już spokojnie używać. Na krótką prezentację jej działania zapraszam za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. z racji na to, że dziś odbywa się uroczystość I Komunii św.
  10. Intencje Mszalne…