29 stycznia 2023 r.

1. Dziś IV Niedziela Zwykła.
  2. Dziś po Mszy o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania z najstarszej grupy, młodzież z klas VIII na salce. Proszę o zabranie indeksów.
  3. W tym tygodniu w czwartek wypada Święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o 10.00 i 0 17.00. Poświęcenie gromnic – bardzo proszę zabezpieczyć świece, żeby nie zalały posadzki i ławek. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego w Kościele. Z tej okazji będzie przeprowadzona zbiórka do puszek dla zakonów klauzurowych, które modlą się codziennie za cały Kościół.
  4. Bardzo proszę rodziców dzieci z klas III o pomoc w usunięciu dekoracji świątecznych.
  5. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz. 16.00.
  6. Ponieważ w ostatnim czasie wielu z nas chorowało, dlatego w piątek, we wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorujących na gardło odprawimy Mszę św. i udzielimy błogosławieństwa gardła wszystkim chętnym za pomocą skrzyżowanych świec gromnicznych według starej tradycji Kościoła.
  7. Zapowiedzi przedślubne. W związek małżeński mają wstąpić: Przemysław Namyślak, kawaler, zam. w Jaworznie w Parafii Trójcy Przenajświętszej oraz Anna Pinkosz, panna, zam. w Dalachowie w parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza. Roman Mikuś, kawaler, zam. w Odcinku w parafii tutejszej oraz Elżbieta Mikuś, panna, zam. w Odcinku w parafii tutejszej. Zapowiedź pierwsza.
  8. Dziękuję za posprzątanie kościoła paniom: Dorocie Garncarek, Agnieszce Urbaniak, Karinie Domagale, Irenie Wiśniewskiej, panu Kamilowi Garncarkowi a także za ofiary na kwiaty Zofii Tokarskiej, Barbarze Wiśniewskiej, Mariannie Bienias, Krystynie Krzemińskiej, Teresie Kubackiej. Za tydzień o pomoc proszę kolejne 4 rodziny.
  9. Zachęcam do lektury tygodnika katolickiego Niedziela i darmowej prasy, która jest na stoliku z tyłu kościoła.
  10. W ostatni czwartek odbyły się wybory na stanowisko sołtysa Dalachowa i Odcinka oraz do rad sołeckich. Wcześniej takie wybory odbyły się także w Janinowie. Dziękując za dobrą współpracę pani Katarzynie Kałwak, która zakończyła swoją kadencję sołtysa serdecznie gratuluję wszystkim nowo-wybranym na nową kadencję sołtysom wsi, pani Patrycji Tracz, panu Romanowi Jabłońskiemu i Mateuszowi Kotowi oraz członkom rad sołeckich. Liczę na owocną współpracę z naszą parafią w trosce o nasze wspólne dobro.