Instrukcja obsługi transmisji Mszy św. niedzielnej na naszej stronie
1. Znajdź zakładkę Transmisja ON-LINE
2. Wybierz godzinę Mszy św. (8.00, 10,00, 120.00) i włącz wcześniej komputer i podłącz głośniki lub włącz telewizor z dostępem do Internetu, a następnie w aplikacji YouTube znajdź kanał Parafia Dalachów i czekaj na transmisję na żywo
3. Zaplanuj ten czas, jako czas tylko i wyłącznie na Mszę św.
4. Wyłącz telefon (bądź jak w kościele)
5. Nie wstawiaj na ten czas rosołu do gotowania i karkówki do pieczenia
6. Postaw krzyż lub obraz na widocznym miejscu, jeśli masz – zapal świeczkę (po zakończeniu transmisji nie zapomnij zgasić)
7. Usiądź wygodnie i módl się, słuchaj, rozważaj, śpiewaj – to jest Twoja niedzielna Msza św.
8. Jeśli ktoś Cię w tym czasie odwiedzi (nie wiedzieć czemu – powinien siedzieć w domu!) nie wyłączaj transmisji – zaproś gościa do wspólnego uczestnictwa we Mszy św.
9. W czasie Komunii św. otwórz swoje serce na duchowe przyjęcie Chrystusa – zaproś Go, aby był obecny w Twoim życiu. Możesz odmówić modlitwę, którą polecał do odmawiania papież Franciszek:

Kładę się u Twych stóp, o mój Jezu, i ofiarowuję Ci moje skruszone serce,

uniżone w swojej nicości i Twojej świętej obecności.

Adoruję Cię w sakramencie Twej miłości, niewysłowionej Eucharystii.

Pragnę przyjąć Ciebie w tym ubogim przybytku, jaki oferuje Ci mój umysł.

Czekając na radość z sakramentalnej komunii, pragnę przyjąć Cię w duchu.

Przyjdź do mnie, O mój Jezu, kiedy ja, ze swojej strony, przychodzę do Ciebie!

Niech Twoja miłość ogarnie moje całe jestestwo w życiu i śmierci.

Wierzę w Ciebie, Tobie ufam, Ciebie miłuję.

10. Jeśli przeżywacie Mszę św. w rodzinie, w gronie kilku osób wszystkie powyższe punkty obowiązują wszystkich! (chyba, że każdy będzie na Mszy św. o innej godzinie 😀)

Życzę wszystkim spokojnego, owocnego, duchowego przeżywania Mszy św. Pamiętajcie, że w nocy z soboty 28 marca na niedzielę śpimy godzinę krócej. Jeśli ktoś się zastanawia, dlaczego o 8.00 nie ma transmisji, to znaczy że może zaspał? 😀