Przewodniczący Episkopatu zachęca biskupów do odwoływania dyspens od uczestnictwa w Mszach św. z pewnymi wyjątkami. O czym mówi Abp Gądecki?

Z racji na kolejne zniesienia obostrzeń dotyczących kontaktów społecznych w naszym kraju, które mogliśmy usłyszeć wczoraj od premiera rządu, Arcybiskup Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wystosował do biskupów diecezjalnych apel o cofnięcie dyspens od uczestnictwa we Mszy św. świątecznej w sposób realny, a pozostawienie go tylko dla osób chorych, w podeszłym wieku oraz poważnie obawiających się o utratę zdrowia z powodu zarażenia koronawirusem. To oznacza, że od obecnej niedzieli (31 maja), jeśli takowa decyzja naszego ks. Arcybiskupa się pojawi w przestrzeni publicznej, będziemy mieli już i przywilej i obowiązek normalnego uczestnictwa we Mszy św. w kościele. Nie będzie limitu uczestników liturgii. Pamiętajmy jednak, że cały czas w pomieszczeniach zamkniętych, czyli w kościele, sklepie, urzędach, czy kinach mamy obowiązek osłaniać usta i nos ochronną maseczką. To wszystko po to, aby się uchronić w tym czasie od ewentualnego zarażenia. Dbajmy o to, bo jest to wyraz miłości bliźniego. Chrońmy siebie samego i innych wokół. Niebawem także podam inne informacje dotyczące spotkań formacyjnych w parafii.

Ks. Proboszcz

Pełny tekst apelu ks. Abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP można przeczytać TUTAJ