Na koniec Białego Tygodnia dzieci I-komunijne wraz z rodzicami pielgrzymowały do sanktuarium dzieci fatimskich w Pajęcznie.

Sanktuarium jest całkiem nowe i pewnie dlatego niewiele z nas wie, że znajduje się w Pajęcznie w parafii p.w. Narodzenia Pana Jezusa. Dzieci i rodzice wyruszyli tam na pielgrzymkę dziękczynną za dar I Komunii św. Podczas Mszy św. zawierzyły się Niepokalanemu Sercu Maryi, złożyły dar dla dzieci na misjach a potem był czas na poznanie sanktuarium oraz innych atrakcji z nim związanych. Do takich należą dróżki Matki Bożej oraz świętych dzieci fatimskich, którym się objawiała, a także mini ZOO. Nasyciliśmy duszę i ciało. Ks. Proboszcz i ks. Wikariusz z Pajęczna razem z pomocą kuchenną poczęstowali nas kiełbaską z grilla, pyszną watą cukrową, herbatą i kawą.  Była także okazja, aby pojeździć konno.