Jak w każdej parafii naszej archidiecezji, także i u nas zorganizowaliśmy zbiórkę żywności dla mieszkańców okupowanych przez Rosjan terenów Ukrainy, którzy lękają się nadchodzącej zimy.

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej zwróciło się z prośbą do naszych diecezjan o pomoc w zbiórce darów dla przeżywających wojnę. Na tą prośbę nasi parafianie z Dalachowa, Odcinka i Janinowa odpowiedzieli nad wyraz hojnie. Przez kilka adwentowych tygodni przynosili dary składając je za plebanią. 5 grudnia panie z Koła Gospodyń Wiejskich, którym serdecznie dziękujemy pomogły posegregować dary i spakować je do specjalnie przygotowanych kartonów, które już niedługo pojadą na Ukrainę wielotonowym transportem. Póki co trafiły one do centrali Caritas w Częstochowie. Tam też w piątek 9 grudnia pomagali je segregować i pakować także nasi pasterze – ks. Arcybiskup Wacław i biskup Andrzej. Ks. Dyrektor Caritas Marek dziękował za każdy dar. Ponoć prawie w każdym kartonie z pomocą znalazła się dalachowska mąka, której otrzymaliśmy dużą ilość. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali ofiarnie w tę ważną w czasie wojny w Ukrainie pomoc. Jej skalę możemy zobaczyć na poniższych zdjęciach.